Dr. Mateusz Kawka jest doświadczonym lekarzem specjalistą psychiatrii, który z pasją i zaangażowaniem pomaga pacjentom w walce z różnorodnymi problemami zdrowia psychicznego. Jego kompleksowe podejście, poparte bogatym doświadczeniem zawodowym i gruntownym wykształceniem, czyni go cenionym specjalistą w tej dziedzinie.
Dr. Mateusz Kawka ukończył Wydział Lekarski Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Po ukończeniu studiów rozpoczął praktykę zawodową w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu.
Zdobywał tam doświadczenie na oddziałach ogólnopsychiatrycznych, sądowo-psychiatrycznych o podstawowym i wzmocnionym stopniu zabezpieczenia, oddziale ogólnopsychiatrycznym dla dzieci i młodzieży, sądowo-psychiatryczm dla dzieci i młodzieży, oddziale detoksykacji alkoholowej, oddziale detoksykacji narkotykowej, oddziale terapii uzależnień oraz w psychiatrycznej izbie przyjęć.
Swoją karierę kontynuował w Klinice Psychiatrii Dorosłych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku na oddziałach ogólnopsychiatrycznych, oddziale dziennym oraz w przyklinicznej Poradni Zdrowia Psychicznego
Ponadto konsultował pacjentów dla potrzeb lekarzy innych specjalności, co umożliwiało mu zdobycie szerokiej perspektywy na różnorodne problemy zdrowotne pacjentów.
Obecnie pełni funkcję Przewodniczącego Składu Orzekającego w Wojewódzkim Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Gdańsku. Jego zaangażowanie w różnorodne aspekty zdrowia psychicznego obejmuje również współpracę z Centrum Badań Klinicznych PiHouse.
Szczegółowo analizuje problemy pacjentów z uwzględnieniem wszystkich czynników wpływających na stan zdrowia psychicznego. Swoją wiedzę systematycznie wzbogaca udziałem w szkoleniach i konferencjach psychiatrycznych.
Prowadzi kompleksową opiekę psychiatryczną, w tym diagnostykę, terapię oraz leczenie farmakologiczne. Podejmuje się leczenia (w tym, w razie potrzeby, farmakologicznego) kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią.
Przyjmuje pacjentów dorosłych. Posiada uprawnienia do wystawiania zwolnień lekarskich ZUS-ZLA (L4) oraz recept na leki refundowane.
Leczone choroby i zaburzenia:
depresja
schizofrenia
choroba afektywna dwubiegunowa
zaburzenia lękowe
nerwica
zaburzenia emocjonalne
bezsenność
zaburzenia osobowości
zaburzenia psychiczne
psychoza
W Centrum Medycznym Medica360 przyjmuje we wtorki i czwartki.