...

Rehabilitacja i fizykoterapia

Rehabilitacja – Kartuzy

Prowadzimy rehabilitację w Kartuzach dedykowaną dzieciom, dorosłym i osobom starszym, którzy skarżą się na dyskomfort związany zarówno z niedawno powstałym urazem, jak i wrodzonym czy nabytym schorzeniem. Choć najczęściej zgłaszają się do nas osoby, którym ból uniemożliwia codzienne funkcjonowanie, tak zachęcamy do wizyty u rehabilitanta już po wystąpieniu pierwszych, niepokojących objawów. Szybka reakcja pozwala zniwelować uczucie dysfunkcyjności i pozwala na sprawny powrót do normalności – pozbawiony bólu, łez i ograniczeń.

Nasi rehabilitanci stawiają na kompleksowe podejście do Pacjenta, dlatego normą w naszej placówce jest systematyczne konsultowanie się z lekarzami innych specjalizacji. Najczęściej trafiają do nas Pacjenci skierowani przez ortopedę, który widzi szansę w leczeniu rehabilitacją. W skrajnych przypadkach prowadzimy rozmowy z chirurgiem, który może podjąć decyzję o leczeniu operacyjnym. To inwazyjna, aczkolwiek często najlepsza decyzja w przypadku dużych przepuklin, guzów czy źle zrastających się kości.

Fizykoterapia dzieci, dorosłych i seniorów

Nasza poradnia specjalizuje się w fizjoterapii i rehabilitacji pacjentów po urazach oraz schorzeniach ortopedycznych i wadach postawy – nabytych oraz wrodzonych. Kadra wykwalifikowanych specjalistów pracuje na podstawie najnowocześniejszych metod terapeutycznych umożliwiających powrót do samodzielności. Nasi specjaliści ściśle współpracują z poradnią ortopedyczną, chirurgiczną oraz poradnią zdrowia psychicznego – tworząc zgrany zespół i oferując kompleksowe leczenie wszystkich Pacjentów.

W ramach fizykoterapii i rehabilitacji dzieci, dorosłych i osób starszych zapewniamy:

  • opiekę rehabilitacyjną wczesnodziecięcą;
  • opiekę rehabilitacyjną neurologii dziecięcej;
  • wsparcie rehabilitacyjne po urazach, operacjach ortopedycznych i neurochirurgicznych;
  • przygotowanie do zabiegu operacyjnego;
  • leczenie po naderwaniu wiązadeł;
  • leczenie zespołów bólowych kręgosłupa i stawów obwodowych;
  • leczenie po naderwaniu ścięgien i mięśni;
  • masaże lecznice;
  • przygotowanie indywidualnych ćwiczeń i aktywności do domu.
Cennik

Godziny otwarcia

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela