...
...

Poradnia psychiatryczna

Psychiatra – Kartuzy

W naszym Centrum Medycznym Medica360 przyjmują psychiatrzy, którzy zajmują się diagnozowaniem psychiatrycznym oraz psychoedukacją. Odpowiadają za wybór dopasowanych technik leczenia oraz wdrażania farmakologii. Metody te pozwalają Pacjentom powrócić do codziennego funkcjonowania. Nasi specjaliści nie zlikwidują powodów powstania lęków czy obaw na pierwszym spotkaniu, jednakże pomogą je zrozumieć i sobie z nimi radzić. We współpracy z psychologami i psychoterapeutami przygotują odpowiedni plan leczenia psychiatrycznego.

Kiedy warto udać się do psychiatry?

O podjęciu decyzji skonsultowania się z psychiatrą może zdecydować zarówno psycholog, jak i internista, który dobrze zna Pacjenta i wie, że taka pomoc może okazać się niezbędna. Jest to typ specjalisty, do którego należy udać się także w przypadku samodzielnego odczucia takiej potrzeby. Wierzymy, że Pacjenci znają siebie i swój organizm i wiedzą, kiedy zaczyna się z nim dziać coś niepokojącego. Alarmujące powinny okazać się symptomy, które uniemożliwiają wykonywanie codziennych obowiązków lub wiążą się z przebytą traumą czy żałobą. Nasi lekarze psychiatrzy najczęściej diagnozują Pacjentów, którzy zauważyli u siebie:

  • zaburzenia lękowe, poczucia pustki;
  • zaburzenia i obniżenia nastroju;
  • objawy depresji i choroby afektywnej dwubiegunowej;
  • zaburzenia obsesyjno-kompulsywne;
  • problem z nadużywaniem alkoholu, leków czy narkotyków;
  • zaburzenia psychotyczne – schizofrenia, urojenia, depresja psychotyczna;
  • problemy z jedzeniem – zarówno kompulsywne objadania, jak i odmawianie sobie posiłków;
  • bezsenność lub problemy z dotychczas unormowanym trybem snu.

Tak jak w przypadku każdej choroby – tak i psychicznej – warto, aby leczenie rozpocząć w jak najwcześniejszym jej stadium. Gwarantuje to nie tylko uniknięcie nieprzyjemnych dolegliwości związanych z rozwojem choroby, ale przede wszystkim zapewnia większe prawdopodobieństwo nawet całkowitego wyleczenia. Psychiatra rozpoznaje i leczy zaburzenia psychiczne. Wdraża odpowiednie leczenie farmakologiczne oraz kieruje na psychoterapię do terapeuty lub psychologa. Dzięki temu możliwe jest jak najszybsze, a przede wszystkim jak najdokładniejsze zrozumienie choroby i procesów pozwalających z nią walczyć.

Godziny otwarcia