...

Poradnia kardiologiczna

Kardiolog – Kartuzy

Prowadzimy zapisy do kardiologa w Kartuzach, który przyjmuje Pacjentów zarówno w ramach wizyt profilaktycznych, jak i w przypadku osób cierpiących na przewlekłe choroby układu sercowo-naczyniowego. Konsultacje kardiologiczne obejmują leczenie podwyższonego ciśnienia tętniczego, spadku wydolności fizycznej, kołatania serca, arytmii, wad serca czy choroby wieńcowej. Na wizycie wykonujemy także testy wysiłkowe oraz sprawdzamy wydolność Pacjentów w każdym wieku. Jeśli lekarz uzna to za konieczne – zostanie Państwu wykonane EKG w Kartuzach.

Poradnia kardiologiczna

Nasza poradnia kardiologiczna specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego, w tym przede wszystkim nadciśnienia tętniczego, niewydolności serca czy zaburzeń rytmu serca. Zgłoś się do poradni, jeśli chorujesz na miażdżycę, nadciśnienie tętnicze, choroby osierdzia oraz wrodzone lub nabyte wady serca. Jeśli zlecona wcześniej tomografia komputerowa lub rezonans wykluczą medyczną podstawę do zawrotów głowy, omdleń i tzw. mroczków przed oczami – także warto wybrać się do sprawdzonego kardiologa. Na wizytę powinni udać się także Ci Pacjenci, którzy są narażeni na wystąpienie udaru mózgu lub są po jego przebyciu. To wysokie ryzyko wiążące się z koniecznością stałej opieki kardiologicznej.

Co jeszcze powinno skłonić do kontroli u kardiologa?

  • duszność i uczucie ucisku w klatce piersiowej;
  • ból w piersiach;
  • uczucie uderzenia gorąca do głowy;
  • wysoki puls w spoczynku;
  • zmiany w rytmie serca;
  • problemy przy wykonaniu większego wysiłku;
  • niepokojące zmęczenie;
  • kołatanie serca.

Na czym polega badanie u kariologa?

Badania u kardiologa są w głównej mierze skupione wokół oceny stanu zdrowia Pacjenta. Informują lekarza o tym, do jakich ewentualnych zmian doszło w układzie sercowo-naczyniowym oraz pomagają wdrożyć odpowiednie leczenie – zarówno farmakologiczne, jak i chirurgiczne. Najczęściej wykonujemy elektrokardiografię spoczynkową, popularnie nazywaną badaniem EKG, a także echo serca oraz próbę obciążeniową, która pomaga ocenić rozległość niedokrwienia mięśnia sercowego.

Cennik

Godziny otwarcia