...

Poradnia dermatologiczna

Dermatolog – Kartuzy

Nasi dermatolodzy z Kartuz zajmują się diagnostyką i leczeniem chorób skóry, włosów i paznokci u dzieci oraz dorosłych. W konsultacji z innymi lekarzami w naszym Centrum Medycznym MEDICA 360 zajmujemy się także leczeniem schorzeń wenerycznych. Nasi specjaliści korzystają z najnowszych rozwiązań i technologii, zapewniając kompleksową opiekę lekarską, farmakologiczną i rehabilitacyjną. Dzięki temu możemy zaproponować naszym Pacjentom wyjątkową skuteczność naszych terapii, które wraz z miłą i kompetentną opieką, tworzą poradnię dermatologiczną na najwyższym, możliwym poziomie!

W trakcie spotkania specjalista nie tylko obejrzy objęte zmianą miejsca na ciele, ale także przeprowadzi szczegółowy wywiad. Jeśli problem dermatologiczny doskwiera na tyle intensywnie, że Pacjent potrzebuje wsparcia – kierujemy go na spotkanie z psychologiem, który pomoże w poradzeniu sobie z codziennymi trudnościami. Mowa przede wszystkim o osobach doświadczających widocznych zmian, takich jak wszelkie odmiany trądziku czy łuszczycy.

Kiedy warto iść do dermatologa?

Na wizytę u dermatologa warto wybrać się w każdym przypadku, w którym na naszej skórze, włosach lub paznokciach pojawiają się niepokojące – nieznane dotąd zmiany. Mowa zarówno o wysypkach i wykwitach, jak i zwiększonej ilości pieprzyków czy bolących zmianach na paznokciach. Konsultacja u dermatologa to dobry pomysł także w przypadku nowych odczuć na skórze, takich jak m.in. swędzenie, pieczenie, nadmierne łuszczenie się czy wysychanie naskórka. Takie reakcje mogą świadczyć o chorobach zakaźnych, w tym grzybicy lub świerzbie. Na obserwacje warto udać się także z łupieżem, niekontrolowaną produkcją sebum na skórze czy trudno gojącymi się zmianami. Dobry dermatolog pomoże również w przypadku oparzeń i odmrożeń. Informujemy, że nasi lekarze wykonują także biopsje skóry do badań histopatologicznych i immunohistochemicznych oraz kierują na badania krwi do laboratorium.

Jakie terapie prowadzi dermatolog?

Decydując się na terapie u dermatologa, mogą Państwo liczyć przede wszystkim na dobrą diagnostykę. W tym celu nasi profesjonaliści wykonują m.in. dermatoskopową ocenę zmian skórnych, czyli barwnikowych. Po określeniu przyczyny powstania problemu, a także sklasyfikowania go – rozpoczyna się proces terapeutyczny. Leczenie u dermatologa może polegać na zabiegach standardowych, takich jak peelingi chemiczne czy redukcja blizn po trądziku i ospie lub estetycznych, w trakcie których łagodzi się podrażnioną skórę, rozjaśnia rozstępy czy wyrównuje koloryt skóry.

Cennik

Godziny otwarcia

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota