...
...

Nefrolog

Nefrolog w Kartuzach

U nas zapiszesz się na wizytę u nefrologa w Kartuzach, na której skonsultujesz problemy z nerkami i układem moczowym. Zwróć się do lekarza, jeśli posiadasz niepokojące objawy, mogące świadczyć o rozwijającym się stanie zapalnym lub chorobowym. Zachęcamy do systematycznego kontrolowania stanu nerek – niezależnie od pojawiających się symptomów. Nerki należą do jednego z tych organów, którego dotyczą bezobjawowe choroby, dające o sobie znam dopiero w zaawansowanym stadium. Wczesna diagnoza jest niezwykle istotna do uzyskania pełnego zdrowia. W przypadku chorób dotyczących układu moczowo-płciowego zalecamy wizytę u urologa, który przyjrzy się problemom z prostatą, skoncentruje na moczowodach oraz przeanalizuje stan męskich narządów rozrodczych.

Poradnia nefrologiczna w woj. pomorskim

Prowadzimy regularne badania nerek w poradni nefrologicznej w woj. pomorskim pozwalające wykryć poważne schorzenia we wczesnym stadium. Równie istotne jest cykliczne wykonywanie morfologii i badanie moczu w laboratorium, które umożliwi zdiagnozowanie pierwszych nieprawidłowości – dotyczących nie tylko pracy nerek. Nasi lekarze nefrolodzy zajmują się również nowotworami nerek, chorobami wrodzonymi oraz toksycznymi uszkodzeniami nerek. Współpracując z lekarzami innych specjalizacji, zapewniają pełną terapie farmakologiczną, chirurgiczną i rehabilitacyjną.

Jakie są najczęstsze choroby nerek?

  • kamica nerkowa – dochodzi do powstawania złogów w układzie moczowym, które powodują silny ból i krwiomocz;
  • przewlekła choroba nerek – rodzaj uszkodzenia utrzymujący się ponad 3 miesiące;
  • kłębuszkowe zapalenie nerek – pojawia się stan zapalny w naczyniach krwionośnych, które nieleczone mogą doprowadzić do zwłóknień kłębuszków;
  • niewydolność nerek – stan zagrażający życiu; kontrolowany leczeniem dializami lub przeszczepem;
  • nefropatia cukrzycowa – powikłanie cukrzycowe mogące prowadzić do niewydolności nerek;
  • zakażenie układu moczowego – nieleczone może prowadzić do stanów zapalnych w nerkach.

Godziny otwarcia